Archived Story

Southwest Middle School announces its honor rolls

Published 9:13am Monday, February 25, 2013

Straight A honor roll

Seventh grade

Summer Beightol, Brayden Boettcher, Madelyn Carstens, Kalli Citurs, Brendan Fredrickson, Anthony Huerta-Apanco, Andrew Huerta-Ortiz, Jens Lange, Xitlalli Lopez, Cali Mowers, Natalie Nafzger, Rachel Rehnelt, Hannah Ruble, Luz Ruiz, Lexie Simon, Theresa Wolfe

 

Sixth grade

Ian Ball, Grace Chalmers, Zach Glazier, Erik Hareid, Makenzie Kenyon, Elizabeth Kunkel-Erickson, Ryley Larson, Madeiline Osborn, Mikaela Pannkuk, Maxwell Pleimling, Carissa Risius, Lexus Saltou, Adam Solum, Drew Sorenson, Aliyah Verness, Jacob Ware

 

A honor roll

Seventh grade

Logan Alfson, Sky Anderson, Emily Benson, Lauren Bizjak, Lydia Boorsma, Mackenzie Breamer, Venesses Brito Lino, Kylie Brown, Jadin Brue, Jazmin Brue, Dakota Callahan, Matias Chavez, Spencer Chicos, Dominique Christensen, Allison Christenson, Sarah Darby, Natalie Day, Brenda De, Rosas Lazaro, Sydney Doran, Alexandra Eckstrom, Dayna Edwards, Joshua Englin, Madeline Fjermestad Williams, Daniela Galvan, Alexander Goodmanson, Emma Grossman, Keith Grzybowski, Noah Habana, Greta Hagen, Tyler Harms, Braden Heavner, Jessie Hernandez, Jr., Calen Hoelscher, Spencer Indrelie, Morgan Jellinger, Emily Jensen, Kayla Jensen, Morgana Jensen, Dylan Jerdee, Riley Jimenez, Esteban Johnson, Hannah Johnson, Jacob Johnsrud, Sara Kabrud, Levi Kermes, Brandon Kiehm, Joseph Kreun, William Kreun, Desiree Lashbrook, Colin Laurie, Abigail Le, Kevin Li, Hunter Lowman, Bergan Lundak, Lisbeth Magdaleno-Garcia, Eric Maier, Joshua Martinez, Alyssa Matson, Kalie Michaelis, Michaela Nelson, Brody Nielsen, Dorcas Ogunkanbi, Gisell Palomares-Amaya, Calvin Petersen, Eve Peterson, Jill Peterson, ReAnn Peterson, Garret Piechowski, Bre’Lahna Purdie, Gabrielle Raatz, Carine Rofshus, Alex Romer, Michael Savelkoul, Jenna Seavey, Htee Wah Shee, Abbie Solum, Logan Stadheim, Olivia Stensrud, Tatiana Tate, Paige Thompson, Daisy Turrubiartes, Alex Ulve, Jennifer Vanek, Nallely Vazquez Perez, Sean Wadding, Jessica Weiland, Alec Wendelboe, Noah Wiese, Bryn Williams, Frederick Williams, Cullen Willis, Ella Zelenak

 

Sixth grade

Christopher Abrego, Parker Andersen, Jacob Ball, Auslund Barker, Mariah Bennett, Solia Birch, Morgan Bjorklund, Christoper Blanchard, Anna Bordewick, Dane Brownlow, Nicolas Cantu, Rylan Citurs, Jaeger Classon, Cassidy Daniel, Tanner Darbo, Drake Dawson, Mackenzie Deyo, Spencer Doyle, Dane Duenes, Alex Dulitz, Jack Edwin, Jayna Finseth, Charley Fleek, Grant Forman, Kathleen Funk, Julissa Gilbertson, Scott Gilbertson, Anna Grossman, Brock Hammer, Kaylee Hansen, Riley Hanson, Evan Hareid

Grant Herfindahl, Jace Johnson, Austen Kelley, Hong Sik Kim, Rowan Kraft, Gavin Lawrence, Devon Lipinski-Dara, Zechariah Livingston, Emma Loch, Shiloh Martin, Luke Matson, Caleb Miller, Aidan Moffitt, Jacob Moffitt, Avery Moore, Isaac Moyer, Brady Nielsen, Lane Ohl, Gigi Otten, Riley Portner, Ashley Rodriguez, Romario Rosas, Alexis Rothmeier, Zane Sadauskis, Madeline Schei, Dylan Scherff, Carter Simon, Dylan Studier, Graciana Studier, Aline Teran Lazaro, Zackary Terry, Kailey Van Riper, Cole Wentzel, Alexys Williams

 

B honor roll

Seventh grade

Hailey Adams, Ellie Aldrich, Kira Alm-Musel, Phylicia Baerman, Alexander Becker, Tyler Beckius, Lyrik Blake-Domke, Karlie Braun, Samuel Cano, Cayley Carson, Miguel Chavez-Rico, Nicholas Compton, Alyson Cords, Tristan Cournoyer, Haley Desart, Presley Duenes, Zachary Edwards, Hailey Egeness, Meridian Fiscus, Garrett Grandstrand, Baylie Groess , Tiffany Hallisy, Shayla Heggestad, Jackson Heller, Leslie Hernandez-Uc, Madison Herrera, Erica Horton, Courtney Hunt, Grace Hutchins, Gavin Ignaszewski, Brandon Johnson, Luke Johnson, Jazzmyn Jorgenson, Noah Karge, Justin Larscheid, Jacob Leal, Zachary Mauer, Sawyer Nelson, Nathan Olsen, Abigail Olson, Isaac Olvera, Christy Otterson Crom, Caitlyn Pathammavong, Zachary Paulsen, Andrew Peterson, Nathan Reichl, Christian Ringoen, Keisha Saelee, Savannah Schaefer, Katherine Sime-Engen, Souraxay Sisouvanh, Katie Spain, Allyson Stanek, Benjamin Stiernagle, Bradley Struckmann, Grady Studier, Andrew Thomas, Brandon Turrubiates, Isaiah Wall, Kacy Waltman

 

Sixth grade

Eric Ambriz, Jesse Antiel, Stephany Arteaga Gonzalez, Kaysie Benner, Rachel Bera, Courtney Claasen, Jacob Cornick, Ethan Dahl, Mallory Dempewolf, Matthew Edwards, Jessica Fernandez, Johnathan Fethke, Elliott Flatten, Joshua Floyd, Francisco Garcia Pimentel, Cristian Garcia, Nancy Garcia, Ashton Gardeski, Griffin Gonzalez, Khira Hacker, Jacylyn Hall, Jayden Hammer, Jaxon Heilman, Kallie Holl, Alexandria Jensen, Parker Jenson, Michael Jilk, Coltan Johnson, Mason Johnson, Megan Johnson, Payten Kirsch, Dalton Larson, Alejandro Lino, Tamara Lopez, Taylor Lunning, Adison Malakowsky, Rebecca Mickelson, Madison Nelson, Leonel Olveda, Cassandra Oman, Melissa Palma-Hernandez, Alexis Palomo, Parth Patel, Colby Peterson, Kayla Ponciano, Carissa Possehl, Nayeli Preciado-Hernandez, Joseph Pulley, Angela Riekens, Nicholas Ruble, Christopher Ruby, Selena Sanchez, Erica Schleisman, Elijah Schroeder, Kessiah Solis, Taysha Sternhagen, Emily Taylor, Lorayna Telles, Phillip Ter, Andrew Van Dyne, Chloe Weidert Joseph Witham