Archived Story

Southwest school releases honor rolls

Published 9:24am Friday, July 5, 2013

Sixth grade

 

Straight A honor roll

Ian Ball, Anna Bordewick, Grace Chalmers, Dane Duenes, Julissa Gilbertson, Zach Glazier, Coltan Johnson, Rowan Kraft, Elizabeth Kunkel-Erickson, Ryley Larson, Avery Moore, Madeiline Osborn, Gigi Otten, Mikaela Pannkuk, Maxwell Pleimling, Carissa Risius, Lexus Saltou, Aliyah Verness and Jacob Ware.

 

A honor roll

Christopher Abrego, Stephany Arteaga Gonzalez, Jacob Ball, Mariah Bennett, Morgan Bjorklund, Dane Brownlow, Nicolas Cantu, Rylan Citurs, Cassidy Daniel, Tanner Darbo, Drake Dawson, Mackenzie Deyo, Alex Dulitz, Jack Edwin, Jayna Finseth, Charley Fleek, Grant Forman, Kathleen Funk, Nancy Garcia, Scott Gilbertson, Riley Hanson, Erik Hareid, Evan Hareid, Grant Herfindahl, Jace Johnson, Megan Johnson, Austen Kelley, Makenzie Kenyon, Alejandro Lino, Devon Lipinski-Dara, Emma Loch, Tamara Lopez, Luke Matson, Caleb Miller, Aidan Moffitt, Brady Nielsen, Lane Ohl, Leonel Olveda Jr., Melissa Palma-Hernandez, Riley Portner, Ashley Rodriguez, Romario Rosas, Alexis Rothmeier, Zane Sadauskis, Madeline Schei, Dylan Scherff, Carter Simon, Kessiah Solis, Drew Sorenson, Dylan Studier, Aline Teran Lazaro, Kailey Van Riper and Cole Wentzel

 

B honor roll

Eric Ambriz, Parker Andersen, Chloe Aysta, Auslund Barker, Conner Barney, Kaysie Benner, Solia Birch, Christopher Blanchard, Courtney Claasen, Jaeger Classon, Jacob Cornick, Ethan Dahl, Mallory Dempewolf, Spencer Doyle, Johnathan Fethke, Elliott Flatten, Madyson Gadbois-Dreyling, Francisco Garcia Pimentel, Cristian Garcia, Griffin Gonzalez, Carson Goodell, Anna Grossman, Jacylyn Hall, Brock Hammer, Jayden Hammer, Kaylee Hansen, Jaxon Heilman, Kallie Holl, Parker Jenson, Michael Jilk, Mason Johnson, Payten Kirsch, Dalton Larson, Gavin Lawrence, Zechariah Livingston, Taylor Lunning, Shiloh Martin, Rebecca Mickelson, Jacob Moffitt, Isaac Moyer, Emma Mugan, Cassandra Oman, Angela Riekens, Nicholas Ruble, Selena Sanchez, Erica Schleisman, Adam Solum, Graciana Studier, Emily Taylor, Lorayna Telles, Zackary Terry, Chloe Weidert, Alexys Williams, Mariah Williams, Joseph Witham and Esmeralda Zuniga

 

Seventh grade

 

Straight A honor roll

Lydia Boorsma, Madelyn Carstens, Allison Christenson, Alexandra Eckstrom, Anthony Huerta-Apanco, Sara Kabrud, William Kreun, Bugy Lony, Xitlali Lopez, Gisell Palomares-Amaya, Luz Ruiz, Htee Wah Shee, Alex Ulve, Sean Wadding and Noah Wiese

 

A honor roll

Hailey Adams, Ellie Aldrich, Logan Alfson, Sky Anderson, Phylicia Baerman, Summer Beightol, Emily Benson, Lauren Bizjak, Lyrik Blake-Domke, Brayden Boettcher, Mackenzie Breamer, Venesses Brito Lino, Kylie Brown, Jadin Brue, Dakota Callahan, Kaylee Callahan, Samuel Cano, Matias Chavez

Spencer Chicos, Dominique Christensen, Kalli Citurs, Tristan Cournover, Sarah Darby, Natalie Day, Haley Desart, Sydney Doran, Presley Duenes, Dayna Edwards, Zachary Edwards, Hailey Egeness, Joshua Englin, Brendan Fredrickson, Daniela Galvan, Alexander Goodmanson, Garrett Grandstrand, Emma Grossman, Keith Grzybowski, Greta Hagen, Tiffany Hallisy, Tyler Harms, Jessie Hernandez Jr., Leslie Hernadez-Uc, Calen Hoelscher, Andrew Huerta-Ortiz, Morgan Jellinger, Emily Jensen, Kayla Jensen, Morgana Jensen, Dylan Jerdee, Riley Jimenez, Brandon Johnson, Hannah Johnson, Luke Johnson, Jacob Johnsrud, Jazzmyn Jorgenson, Levi Kermes, Brandon Kiehm, Joseph Kreun, Jens Lange, Justin Larscheid, Desiree Lashbrook, Abigail Le, Kevin Li, Hunter Lowman, Bergan Lundak, Lisbeth Magdaleno-Garcia, Eric Maier, Joshua Martinez, Alyssa Matson

Jaquelin Mendez, Kalie Michaelis, Cali Mowers, Natalie Nafzger, Michaela Nelson, Sawyer Nelson, Brody Nielsen, Isaac Olvera, Caitlyn Pathammavong, Zachary Paulsen, Calvin Petersen, Andrew Peterson, Eve Peterson, Jill Peterson, ReAnn Peterson, Garret Piechowski, Gabrielle Raatz, Rachel Rehnelt, Christian Ringoen, Carine Rofshus, Alex Romer, Hannah Ruble, Michael Savelkoul, Jenna Seavey, Lexie Simon, Abbie Solum, Logan Stadheim, Olivia Stensrud, Benjamin Stiernagle, Tatiana Tate, Andrew Thomas, Paige Thompson, Daisy Turrubiartes, Jennifer Vanek, Nallely Vazquez Perez, Kacy Waltman, Jessica Weiland, Alec Wendelboe, Bryn Williams, Theresa Wolfe and Ella Zelenak

 

B honor roll

Brett Anthony, Alexander Becker, Tyler Beckius, Rheanna Beighley, Karlie Braun, Michael Bremer, Jazmin Brue, Cayley Carson, Miguel Chavez-Rico, Nicholas Compton, Alyson Cords, Brenda De Rosas Lazaro, Brandon Etherington, Meridian Fiscus, Madeline Fjermestad Williams, Jazmin Galarza, Noah Habana, Braden Heavner, Shayla Heggestad, Jackson Heller, Madison Herrera, Erica Horton, Courtney Hunt, Grace Hutchins, Gavin Ignaszewski, Spencer Indrelie, Sky Jensen, Esteban Johnson, Chloe Larson, Garret Larson, Colin Laurie, Jacob Leal, Gona Majiok, Nyraoun Manpign, Zachary Mauer, Dorcas Ogunkanbi, Abigail Olson, Gem Olson, Christy Otterson Crom, Bre’Lahna Purdie, Bailey Rye, Savannah Schaefer, Bryce Schreiber, Katherine Sime-Engen, Souraxay Sisouvanh, Kyonna Smith, Katie Spain, Allyson Stanek, Grady Studier, Brandon Turrubiartes, Nathaniel Varness, Lezlye Vazquez, Mitzy Vazquez, Brandon Vogt, Isaiah Wall, Cullen Willis, Justin Wilson and Ana Zimmerman.