• 75°

Albert Lea High School second quarter honor roll

Straight A Honor Roll

Eighth grade

Jenna Balfe

Autumn Bangert

Nicholas Belshan

Jaelyn Boss

Callie Brownlee

Maria Clarey

Evie Dawson

Julia Doppelhammer

Jackson Drescher

Abby Harves

Zoie Jensen

Makenzie Johnson

Andrew Longsdorf

Ayva Murray

Vivian Nguyen

Lauren Raleigh

Kalia Register

Maxx Richards

Cheyenne Roubideaux

Hannah Schuhmacher

Stella Skogheim

Kyle Steffl

Alyvia Talamantes

Clara Thompson

Nevaeh Wacholz

Bree Weilage

Danica Whelan

 

Ninth grade

Hatty Adams

Erin Boorsma

Ava Bremer

Emery Brouwers

Rachel Doppelhammer

Deven Dufour

Alexandra Funk

Mia Hendrickson

Addison Herr

Pranav Jha

Kendra Knutson

Courtney Oakland

Michael Olson

Rayea Roberts

Alyssa Schmidt

Jack Skinness

Sidney Steene

Hannah Veldman

 

10th grade

Avery Benda

Morgan Christian

Savanna Clark

Gavin Hanke

Kaitlyn Hanson

Easton Hillman

Paul Hillman

Ava Jensen

Kendall Kenis

Jack Ladlie

Ian Latham

Gavin Quam

Erika Saindon

Jacob Skinness

Jaya Stout

Logan Strom

Drew Teeter

Makenzie Vandersyde

Lara Westrum

Hannah Willner

Joseph Yoon

 

11th grade

Wendy Ambriz Martinez

Morgan Anfinson

Lindsey Bizjak

Olivia Boyce

Lauren Brownlow

Mason Buendorf

Aaliyah Camerer

Abigail Chalmers

Lazaro De Rosas Lazaro

Lauren Fredrickson

Ethan Green

Carissa Heskett

Trey Hill

Taya Jeffrey

Madison Johnson

Riley Johnston

Jordan Juveland

Jenna Kleven

Riley Knoss

Leon Kong

Henrik Lange

Marissa Leeman

Michelle Leeman

Amelia Lunning

Kahlyn Martinez

Logan Medd

Carter Miller

Mackenzie Monson

Alexander Olson

Taylor Palmer

Kendra Smeby

Vayda Stadheim

Lucy Stay

Jenna Steffl

Hailey Strom

Aliyah Studier

Macy Taylor

Malana Thompson

Jared Turrubiartes

Annika Veldman

Stephanie Vogt

Esther Yoon

 

12th grade

Makayla Anderson

Alexander Baerman

Dyna Ann Bolinger

Kendall Bolinger

Gracie Boyenga

Evy Christensen

Hannah Conn

Kourtney Cox

Allison Dulitz

Nyahoth Dup

Dominica Eckstrom

Laura Flaherty

Elise Grzybowski

Caleb Hanson

Shelby Hanson

Delani Hernandez

Cynthia Herrera

Mikayla Hillman

Breckin Hoechst

Jack Jellinger

Caden Jensen

Jaeda Koziolek

Mallory Luhring

Macayla Marti

Cassandra Martinez

Carissa Nelson

Grace Nelson

Priya Patel

Ler Pwe

Ally Rasmussen

Stephanie Redman

Zoe Sadauskis

Caden Severtson

Lucy Sherman

Ashton Skaar

Brett Slegh

Htoo Tee

Blake Ulve

Katelyn Uthke

Erin Utz

Jaiden Venem

Ellie Wallace

Isabel Wilson

Ashlyn Yost

 

A Honor Roll

Eighth grade

Piper Aanes

Christopher Ambriz Gutierrez

Madelyn Anderson

Dakota Braund

Joseph A. Calderon

Noah M. Carbert-Wynn

Calley F. Casequin

Mika A. Cichosz

Alexia H. Conley

Rosa C. Corey-Gruenes

Logan Davis

Hailey L. Deming

Kaylyn M. Eide

Olivia Ellsworth

Shelby M. Evans

Antinique M. Fields

Brenda Garcia

Jacob J. JR Garrison

Kaitlin Griffith

Aidan W. Halvorsen

Mya F. Hanke

Aryah J. Hansen

Gunnar J. Hardison

Ahnnalie M. Hill

Reece W. Jeffrey

Magdalen M. Johnson

Bryant A. Johnston

Adrian J. Leegaard

Madison J. Lowman

Jacob M. Miller

Elizabeth L. Modderman

Jayda R. Moyer

Archie R. Nelson

Emery K. Nelson

New New

Connor Pirsig

Sophie J. Quam

Shayla N. Roberts

Benjamin D. Schulz

Kari G. Smither

Ledger R. Stadheim

Samuel Stay

Elijah M. Troe

Noah C. Wacek

Autumn C. Warrington

Myint Way

Ramsie R. Williams

Tyler J. Youlden

 

Ninth grade

Jonathan R. Ambriz Martinez

Colby R. Banks

Hannah M. Barclay

Ashlyn L. Berven

Imogene R. Brumbaugh

Henry C. Buendorf

Drew M. Carlson

Alyssa K. Colby

River R. DePoppe

Addison K. Dirkes

Paige E. Everett

Sydney A. Fornwald

Brennan V. Gilliam

Alexis A. Godtland

Sophia M. Gordon

Gillian C. Griggs

Jordan Habana

Kyra K. Habana

Chet A. Hansen

Merik J. Hardison

Tayla P. Hendrickson

Lillian A. Hernandez

Carly E. Hoffman

Phoebe A. Holst

Lilly M. Hyke

Sydney K. Kokot

Taylor K. Larsen

David Li

Hanah B. Malakowsky

Jordan B. Mullenbach

Jakob Nelson

Alex L. Nielsen

Wesley Ohl

Marco A. Omana Garcia

Alexander D. Palmer

Josue O. Perez Tuxpan

Emma M. Prihoda

Matthew E. Ramirez

Madalynn J. Sevcik

Kallie M. Smeby

Deandre R. Smith

Carly J. Stevens

Shyanne M. Sundve

Natalia M. Torres

Elizabeth R. Wallace

Jaylee A. Waters

Olivia N. Wegner

Elizabeth R. Willett

 

10th grade

Michaela A. Attig

Madelynn J. Balfe

Brie E. Beasley

Kailey R. Boettcher

Jesus Boites

Ella R. Bordeaux

Sophia K. Brownlee

Timothy F. Chalmers

Tanner L. Conn

Paw Doh

Jose L. Enriquez

Maria G. Flores

Cole A.) (Glazier

Makayla R. Hannegrefs-Dahlen

Mackenzie R. Hanson

Marissa J. Hanson

Sophia E. Hareid

Patrick T. Holcomb

William G. Isaacson

Alyssa K. Jensen

Kaitlyn N. Klocke

Zoe B. Kokot

Cody R. Laskowske

Brooklynn Lee-Gayden

Morgan S. Luhring

Jaira Maligaya

Marissa A. Martinez

Judd M. Moller

Whitney J. Mullenbach

Hattie M. Nelson

Ben Nguyen

Jenica L. Olson

Jenessa L. Olveda

Dillon O’sullivan

Gracie E. Palmer

Roel A. Palomo

Cydney Pathammavong

Lindsey J. Ramirez

Trey V. Shaw

Ryan P. Utz

Luke C. Wangsness

Morgan E. Westeng

Madison G. Whelan

 

11th grade

Eliseo E. Amador Torres

Adrian A. Anderson

Elise Anderson

Leah Bachtle

Brandon P. Colby

Weston C. Dahl

Cameron L. Davis

John R. Doppelhammer

Taylor M. Frerk

Devarion W. Henry

Gretta E. Larson

Jakob A. Malakowsky

Paw G. Moo

Evelin Perez-Peralta

Guadalupe Puga-Campos

Megan Raatz

Lauren A. Rhodes

Jonathon C. Rodriguez

Eh P. Say

Jacob Schleisman

Sabrina I. Soto

Steven D. Strom

Cuodear Thoat

Ariadna A. Turrubiartes

Hannah K. Whelan

 

12th grade

Emma G. Barclay

Hailey M. Barnes

Logan M. Barr

Ethan E. Battle

Aaron D. Bauers

Abigail Diaz Euceda

Carter J. Enger

Joshua T. Everett

Aaron D. Farris

Jarrett M. Flink

Anna E. Grossklaus

Logan M. Hacker

Parker W. Hamberg

Makayla J. Hansen

Brady C. Heller

William D. Ladlie

John E. Lukes

Angel D. Mendez

Mariah R. Miller

Darsh V. Patel

Leah Ravenhorst

Maddie G. Schneider

Jayden K. Seath

Cole B. Stanek

Beau D. Stevens

Jack D. Waltman

Karla A. Yebra

 

B Honor Roll

Eighth grade

Makenzie Attig

Mason Attig

Mavrick Attig

Clayton L. Bibus

Presley A. Broskoff

Ella M. Drescher

Brendan J. Earl

Elli J. Ericksen

Tyson K. Fox

Benjamin A. Gordon Soto

Claire Griffith

Aleysha N. Gutierrez

Brecken I. Koepke

Jacquelin Lopez Reyna

Caleb A. Madson

Maya Richards

Josiah J. Schei

Jonathan Vazquez-Reyes

Bailey E. Wood

Lukas R. Young

 

Ninth grade

Christian M. Amundson

Ella B. Anderson

Ava M. Attig

Makayla M. Baas

Alexis A. Bair

Diego T. Balbuena Vidal

Luke J. Bighley

Terrance D. Bolinger

Aidan J. Collins

Lillian R. Crissinger

Brennan J. Folie

Tanner R. Green

Mackenzie J. Grewing

Roberto Jr Guzman

Mu L. Htoo

Eliyana Huerta-Ortiz

Maxwell L. Irvine

Kadin Johnson

Henry Kuiters

Derrek G. Laite

Mackenzie J. Lestrud

Connor May

Trenton C. Mikels

Victor H. Monroy Gonzalez

Kameron Nelson

Tanner W. Nelson

Hsa S. Paw

Juan C. Perez Peralta

Christian Reichl

Carson S. Severtson

Jacob A. Taylor

Devin J. Truesdell

Jessica Vogt

John M. Vu

Aidan C. Weems

Jameson R. Wildman

Alexis Zeferino Gonzalez

 

10th grade

Maleah L. Anthony

Hunter L. Austin

Alivia M. Baldwin

Kaidin S. Barnes

Hailey J. Bera

Paris A. Besong

Allyson A. Butt

Lacie A. Farris

Michael S. Flaherty

Collin B. Forman

Dirk R. Fornwald

Madison P. Handy

Cannon L. Kermes

Jaegar J. Larson

Lilyana G. Lee

Michelle Lino-Lopez

Joey R. Maiden

Isabella J. Nelson

Jacey M. Niemeier

Katelyn J. Oudekerk

Sophia S. Parker

Lucas A. Ravenhorst

Isaac M. Shea

Madison L. Vandersyde

 

11th grade

Brennan A. Bakken

Caleb E. Banks

Maci J. Benson

Travis A. Cameron

Blake D. Christensen

Burke E. Cichosz

Braden S. Fjelsta

Jaspar L. Flatten

Nico A. Fraser

Raiden Z. Gordon

Kendall K. Habana

Phaw S. Khaung

Wendy Lazaro

Brianna M. Mann

Paw Moo

Melanie M. Murillo

Katelynn M. Nelson

Chaz M. Oakland

Kaden L. Oakley

Samuel A. Paulson

Ruchira Paw

Karime M. Ponciano

Morgan Sack

Kayla I. Saindon

Jonathan Sanchez

Lay Kler Say

Brian Solberg

Landon D. Stadheim

Owen L. Staloch

Mason R. Studier

 

12th grade

Anna M. Birch

Josie Bolinger

Jordan T. Bryand

Laynie D. Bure

Anna E. Dahl

Cole T. Estes

Aliyah L. Garzon

Christian Gonzalez Garcia

Alexander J. Henschel

Harley R. Johnson

Emma O. McColley

Tanner J. O’Rourke

Abby J. Renchin

Pra Yu Ri

Regina M. Riemann Zamora

Jacy J. Rosas

Kameron M. Sajdak

Logan W. Saltou

Griffin A. Studier

Caleb L. Talamantes

William A. Taylor

Jamison D. Trutwin

Josie J. Venem