• 75°

Albert Lea High School 4th quarter honor rolls

Straight A Honor Roll

Eighth grade

Christopher Ambriz Gutierrez

Autumn Bangert

Jaelyn Boss

Callie Brownlee

Mika Cichosz

Maria Clarey

Rosa Corey-Gruenes

Evie Dawson

Jackson Drescher

Ahnnalie Hill

Zoie Jensen

Magdalen Johnson

Makenzie Johnson

Bryant Johnston

Andrew Longsdorf

Ayva Murray

Emery Nelson

New New

Vivian Nguyen

Lauren Raleigh

Maxx Richards

Cheyenne Roubideaux

Hannah Schuhmacher

Stella Skogheim

Samuel Stay

Kyle Steffl

Clara Thompson

Nevaeh Wacholz

Bree Weilage

Ninth grade

Hatty Adams

Erin Boorsma

Ava Bremer

Emery Brouwers

Rachel Doppelhammer

Sydney Fornwald

Alexandra Funk

Sophia Gordon

Mia Hendrickson

Tayla Hendrickson

Trenton Mikels

Paige Monson

Jordan Mullenbach

Courtney Oakland

Rayea Roberts

Alyssa Schmidt

Kallie Smeby

Carly Stevens

Hannah Veldman

Elizabeth Wallace

Olivia Wegner

10th grade

Avery Benda

Kailey Boettcher

Ella Bordeaux

Paw Doh

Kaitlyn Hanson

Marissa Hanson

Easton Hillman

Paul Hillman

Kendall Kenis

Kaitlyn Klocke

Jack Ladlie

Hattie Nelson

Gavin Quam

Erika Saindon

Trey Shaw

Jacob Skinness

Jaya Stout

Logan Strom

Drew Teeter

Makenzie Vandersyde

Lara Westrum

Hannah Willner

11th grade

Wendy Ambriz Martinez

Morgan Anfinson

Lindsey Bizjak

Olivia Boyce

Lauren Brownlow

Mason Buendorf

Abigail Chalmers

Areli De Rosas Lazaro

Lauren Fredrickson

Taylor Frerk

Ethan Green

Cheyenne Griggs

Carissa Heskett

Trey Hill

Taya Jeffrey

Madison Johnson

Riley Johnston

Jordan Juveland

Jenna Kleven

Riley Knoss

Leon Kong

Henrik Lange

Marissa Leeman

Michelle Leeman

Amelia Lunning

Kahlyn Martinez

Carter Miller

Mackenzie Monson

Chaz Oakland

Kaden Oakley

Alexander Olson

Stormey Ramirez

Lay Kler Say

Kendra Smeby

Vayda Stadheim

Lucy Stay

Jenna Steffl

Hailey Strom

Aliyah Studier

Mason Studier

Macy Taylor

Jared Turrubiartes

Annika Veldman

Stephanie Vogt

Esther Yoon

12th grade

Dyna Ann Bolinger

Kendall Bolinger

Gracie Boyenga

Evy Christensen

Hannah Conn

Allison Dulitz

Dominica Eckstrom

Laura Flaherty

Elise Grzybowski

Caleb Hanson

Shelby Hanson

Cynthia Herrera

Mikayla Hillman

Breckin Hoechst

Jack Jellinger

Caden Jensen

Jaeda Koziolek

Macayla Marti

Cassandra Martinez

Emma McColley

Carissa Nelson

Grace Nelson

Priya Patel

Ally Rasmussen

Stephanie Redman

Zoe Sadauskis

Maddie Schneider

Brett Slegh

Htoo Wah Tee

Blake Ulve

Katelyn Uthke

Erin Utz

Jaiden Venem

Ellie Wallace

Isabel Wilson

Ashlyn Yost

A Honor Roll

Eighth grade

Piper Aanes

Madelyn Anderson

Mason Attig

Mavrick Attig

Jenna R. Balfe

Brayton T. Behrends

Nicholas A. Belshan

Dakota Braund

Joseph A. Calderon

Noah M. Carbert-Wynn

Clara Chapek

Alexia H. Conley

Logan Davis

Hailey L. Deming

Julia M. Doppelhammer

Ella M. Drescher

Olivia Ellsworth

Elli J. Ericksen

Hunter R. Erickson

Daniel S. Flores

Basilia Garcia Rodriguez

Brenda Garcia

Kaitlin Griffith

Aidan W. Halvorsen

Mya F. Hanke

Aryah J. Hansen

Gunnar J. Hardison

Chaise O. Harmdierks

Abby R. Harves

Ethan Hoeve

Saw Htaw

Reece W. Jeffrey

Brecken I. Koepke

Adrian J. Leegaard

Madison J. Lowman

Alexis M. Mack

Sookie R. Melton

Jacob M. Miller

Elizabeth L. Modderman

Jayda R. Moyer

Archie R. Nelson

Connor Pirsig

Sophie J. Quam

Kalia R. Register

Maya Richards

Shayla N. Roberts

Landen J. Schmidt

Evan Schroeder

Kari G. Smither

Ledger R. Stadheim

Alyvia R. Talamantes

Elijah M. Troe

Leilani X. Vazquez-Reyes

Noah C. Wacek

Autumn C. Warrington

Myint Way

Danica R. Whelan

Bailey E. Wood

Tyler J. Youlden

Ninth grade

Jonathan R. Ambriz Martinez

Diego T. Balbuena Vidal

Ashlyn L. Berven

Luke J. Bighley

Terrance D. Bolinger

Henry C. Buendorf

Aurora F. Cox

Lillian R. Crissinger

River R. DePoppe

Paige E. Everett

Alannah K. Flatness

Brennan V. Gilliam

Alexis A. Godtland

Gillian C. Griggs

Ashlye C. Guzman

Jordan Habana

Kyra K. Habana

Chet A. Hansen

Merik J. Hardison

Lillian A. Hernandez

Addison J. Herr

Carly E. Hoffman

Lilly M. Hyke

Kendra R. Knutson

Sydney K. Kokot

Taylor K. Larsen

David Li

Isaiah M. McGaffey

Caydence G. McVicker

Jakob Nelson

Tanner W. Nelson

Alex L. Nielsen

Michael H. Olson

Alexander D. Palmer

Hsa S. Paw

Juan C. Perez Peralta

Emma M. Prihoda

Matthew E. Ramirez

Christian Reichl

Alexander B. Schmidt

Madalynn J. Sevcik

Carson S. Severtson

Jack T. Skinness

Sidney M. Steene

Shyanne M. Sundve

Devin J. Truesdell

Jaylee A. Waters

Elizabeth R. Willett

Alexis Zeferino Gonzalez

10th grade

Michaela A. Attig

Alivia M. Baldwin

Madelynn J. Balfe

Brie E. Beasley

Hailey J. Bera

Paris C. Bryand

Allyson A. Butt

Timothy F. Chalmers

Morgan M. Christian

Savanna A. Clark

Tanner L. Conn

Dylan M. Deming

Jose L. Enriquez

Maria G. Flores

Gavin N. Hanke

Makayla R. Hannegrefs-Dahlen

Mackenzie R. Hanson

Sophia E. Hareid

Patrick T. Holcomb

William G. Isaacson

Alyssa K. Jensen

Ava M. Jensen

Zoe B. Kokot

Cody R. Laskowske

Ian J. Latham

Morgan S. Luhring

Jaira Maligaya

Marissa A. Martinez

Whitney J. Mullenbach

Ben Nguyen

Jenica L. Olson

Jenessa L. Olveda

Dillon O’sullivan

Gracie E. Palmer

Roel A. Palomo

Cydney R. Pathammavong

Kristopher L. Saavedra

Ryan P. Utz

Luke C. Wangsness

Morgan E. Westeng

Madison G. Whelan

Joseph Yoon

11th grade

Adrian A. Anderson

Elise Anderson

Caleb E. Banks

Jazmin Carrillo-Manzano

Burke E. Cichosz

Brandon P. Colby

Weston C. Dahl

John R. Doppelhammer

Paw L. Eh

Thomas J. Erickson

Nico A. Fraser

Devarion W. Henry

Hkay Htoo

Gretta E. Larson

Jakob A. Malakowsky

Logan J. Medd

Paw G. Moo

David Morales Lazaro

Taylor Palmer

Evelin Perez-Peralta

Megan Raatz

Lauren A. Rhodes

Jonathon C. Rodriguez

Morgan Sack

Eh P. Say

Steven D. Strom

Malana J. Thompson

Hannah K. Whelan

12th grade

Makayla P. Anderson

Emma G. Barclay

Hailey M. Barnes

Logan M. Barr

Ethan E. Battle

Aaron D. Bauers

Anna M. Birch

Josie Bolinger

Anna E. Dahl

Abigail Diaz Euceda

Cole T. Estes

Joshua T. Everett

Aliyah L. Garzon

Anna E. Grossklaus

Logan M. Hacker

Parker W. Hamberg

Makayla J. Hansen

Brady C. Heller

Delani J. Hernandez

William D. Ladlie

Mallory C. Luhring

John E. Lukes

Angel D. Mendez

Pra Yu Ri

Caden W. Severtson

Lucy M. Sherman

Ashton A. Skaar

Taylor Stanek

Beau D. Stevens

William A. Taylor

Griffin D. Thompson

Jamison D. Trutwin

Jack D. Waltman

Lanoi L. Xayachak

Karla A. Yebra

B Honor Roll

Eighth grade

Makenzie Attig

Liam C. Ball

Clayton L. Bibus

Elisa Brink

Presley A. Broskoff

Calley F. Casequin

Hayden J. Christenson

Triton B. Cox

Kaylyn M. Eide

Jocelyn Enzenauer

Shelby M. Evans

Antinique M. Fields

Tyson K. Fox

Abigale J. Garrison

Jacob J. JR Garrison

Nathaniel J. Garrison

Claire Griffith

Nyamouc B. Guen

Eh N. Htoo

Jacquelin Lopez Reyna

Caleb A. Madson

Eh K. Moo

Sydney I. Newman

Dakota L. Olson

Joel Palma-Hernandez

Htee M. Paw

Aleesha J. Pederson

Jimena L. Ramirez Perez

Josiah J. Schei

Benjamin D. Schulz

Gavin J. Seath

Kallie Studier

Carter J. Tappe

Alexander Teran Lazaro

Jonathan Y. Vazquez-Reyes

Eh Ler P. Wah

Andrew J. Westeng

Ramsie R. Williams

Ninth grade

Aracely Aguilar

Christian M. Amundson

Ashton Anderson

Ella B. Anderson

Landon M. Anthony

Ava M. Attig

Blaine B. Bakken

Colby R. Banks

Hannah M. Barclay

Imogene R. Brumbaugh

Mackenzie T. Budrik

Drew M. Carlson

Dillon A. Caya

Alyssa K. Colby

Aidan J. Collins

Addison K. Dirkes

Jada L. Edberg

Brennan J. Folie

Angel J. Garcia Miller

Amya Garzon-Knudtson

Tredan M. Gilliam

Tanner R. Green

Mackenzie J. Grewing

Emily S. Heilman

Eva D. Hernandez

Kyaw D. Htoo

Mu L. Htoo

Sunny Htoo

Eliyana Huerta-Ortiz

Maxwell L. Irvine

Kadin Johnson

Alexis A. Jones

Spencer T. Jones

Henry Kuiters

Derrek G. Laite

Mackenzie J. Lestrud

Francisco A. Lopez

Zoie Luna-Clay

Hanah B. Malakowsky

Connor May

Ayannah S. Miller

Victor H. Monroy Gonzalez

Cameron L. Mudra

Kameron Nelson

Marco A. Omana Garcia

Lay K. Paw

Thaw Paw

Belen Perez

Jaxon W. Richards

Elizabeth K. Santee

Benjamin Schwemmler

Deandre R. Smith

Erik R. Streckert

Jacob A. Taylor

Natalia M. Torres

Spencer S. Vanbeek

Aidan C. Weems

Jameson R. Wildman

Hannah C. Williams

10th grade

Gavin S. Anderson

Maleah L. Anthony

Kaidin S. Barnes

Jesus Boites

James A. Bolinger

Pacey J. Brekke

Trinity F. Buschman

Anthony Ceronio Zeferino

Aydan J. Christensen

Sophia R. Christensen

Max W. Edwin

Lucas A. Everett

Lacie A. Farris

Michael S. Flaherty

Collin B. Forman

Dirk R. Fornwald

Dakota W. Jahnke

Jaegar J. Larson

Brooklynn A. Lee-Gayden

Joey R. Maiden

Judd M. Moller

Luke J. Moller

Isabella J. Nelson

Katelyn J. Oudekerk

Miguel A. Palma

Sophia S. Parker

Jesus Perez Palestino

Lucas A. Ravenhorst

Beau J. Schreiber

Isaac M. Shea

Sah Eh M. Soe

Jack T. Stevens

Kadine E. Thornton

Madison L. Vandersyde

Seth A. Wadding

Pal D. Wal

Thomas A. Witter

11th grade

Dakota T. Allmon

Leah Bachtle

Aaliyah R. Camerer

Travis A. Cameron

Bryce G. Collins

Cameron L. Davis

Trenten P. Edberg

Kaylee L. Evans

Jaspar L. Flatten

Raiden Z. Gordon

Mason R. Griffith

Kendall K. Habana

Brooke M. Hanson

William P. Hanson

Katelyn N. Holt

Nicholas Johnson

Brianna M. Mann

Pierce A. Martin

Brennan A. McCalla

Paw Moo

Gavin M. Nelson

Samuel A. Paulson

Ruchira Paw

Karime M. Ponciano

Leah M. Rognes

Kayla I. Saindon

Jonathan Sanchez

Jacob Schleisman

Brian Solberg

Sabrina I. Soto

Emanuel Soumpholphakdy

Ariadna A. Turrubiartes

Olivia G. Vanbeek

Aaliyah Vandiver

Bethzaida M. Vazquez

Caleb T. White

Oziel Zeferino

Yesua Zeferino

12th grade

Dakota K. Anderson

Alexander P. Baerman

Laynie D. Bure

Dylan J. Carlson

Aaron D. Farris

Madison F. Fleek

Jarrett M. Flink

Joseph M. Flores

Devin A. Floyd

Miguel A. Garcia

Alexander J. Henschel

Eh T. Htoo

Makena L. Jacobson

Kyaw Kmoe

Maray Lopez

Daleney Meyer

Tanner J. O’Rourke

Sean W. Putman

Ler L. Pwe

Leah Ravenhorst

Regina M. Riemann Zamora

Cole B. Stanek

Griffin A. Studier

Delaney S. Vandersyde

Josie J. Venem

Nu Wah

Colton J. Westcott